Oddział Urologiczny Szpitala Kolejowego w Pruszkowie jest nowoczesną jednostką zajmującą się diagnostyką i leczeniem wszystkich schorzeń układu moczowego i moczowo-płciowego u mężczyzn w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. 

 

Doświadczenie kadry i wyposażenie Bloku Operacyjnego pozwala na przeprowadzanie złożonych zabiegów endoskopowych i laparoskopowych. Leczymy pacjentów z kamicą nerkową i moczowodową oraz z nowotworami układu moczowego, a także z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego, nietrzymaniem moczu, zatrzymaniem moczu, wodonerczem i innymi schorzeniami układu moczowo-płciowego.  

Blok Operacyjny składa się z trzech sal zabiegowych spełniających europejskie standardy. Na jego  wyposażeniu znajduje się pełne instrumentarium do wykonywania najnowocześniejszych minimalnie inwazyjnych zabiegów w leczeniu kamicy nerkowej. Dysponujemy giętkimi i półsztywnymi endoskopami, które w połączeniu z wysokoenergetycznym laserem holmowym pozwalają zaoferować naszym pacjentom zabiegi kruszenia kamieni zlokalizowanych w moczowodzie lub w nerce (URSL i fURSL), z dostępu przez cewkę moczową. Kamicę nerkową leczymy także na drodze przezskórnej (PCNL oraz mini-PCNL) z wykorzystaniem zaawansowanego systemu hybrydowej litotrypsji łączącej moc energii kinetycznej i ultradźwięków. W przypadku dużej masy złogów lub złożonej, wielomiejscowej kamicy dysponujemy możliwością wykonania zabiegu ECIRS (Endoscopic Combined IntraRenal Surgey), podczas którego dostęp do nerki uzyskuje się jednocześnie na drodze przezskórnej i przezcewkowej. Giętkie ureteroskopy i laser holmowy stosujemy także w leczeniu guzów urotelialnych górnych dróg moczowych. Zabiegi u chorych z nowotworami urologicznymi wykonujemy głównie na drodze endoskopowej i laparoskopowej. 

Laparoskopowo leczymy guzy nerek, raka prostaty, wodonercze, żylaki powrózka nasiennego, zwężenia moczowodów, dzięki czemu pacjenci nawet po dużych operacjach mogą opuścić szpital po 2-3 dniach.  

Zabiegi przezcewkowe wykonujemy u chorych z guzami pęcherza, kamicą pęcherza moczowego, zwężeniami cewki moczowej i rozrostem gruczołu krokowego.  

Na Oddziale znajdują się sale 1-, 2- 4-osobowe. Wszystkie są wyposażone w węzeł sanitarny i system przywoławczy. Doświadczony zespół pielęgniarski oraz ścisła współpraca w Oddziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii zapewniają bezpieczeństwo naszym pacjentom. Korzystamy z procedur profilaktyki antybiotykowej, izolacji i monitorowania zakażeń szczepami alarmowymi. W oddziale pracuje obecnie 6 doświadczonych specjalistów urologów, większość z europejskim tytułem FEBU. Diagnostykę urologiczną oraz opiekę pooperacyjną zapewniamy w funkcjonującej przy Szpitalu Poradni Urologicznej. 

 

 

 

 

Aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny używamy plików cookie. Przeglądając tą witrynę, zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Czytaj więcej